XYLIA - 3izbový bungalov

„Navrhování typových domů je velikou výzvou, na trhu jich existuje nepřeberné množství. Mým cílem bylo vymyslet takový, na kterém již není co měnit, protože vše je správně.“

Ing. arch. Jakub Loučka XYLO Ateliér, Autor projektov XYLIA a XYLINEA

Typový jednopodlažný dom je navrhnutý na pôdoryse 13×8,65 m. Preto je možné ho priečne umiestniť na parcely o šírke 20 m. Architektonická forma zodpovedá konceptu dostupného rodinného domu.

Hmota je veľmi jednoduchá a strecha má mierny sklon vhodný pre väčšinu typov krytín. Hlavným výrazovým prvkom sú samostatné proporcie domu. Formáty a pozície všetkých okien sú vyvážené a vychádzajú z logiky vnútorného usporiadania. Dom je rozdelený na spoločenskú a oddychovú časť. Nadväznosti majú jasný poriadok, ktorý sa prepisuje do zoskupení a rozmerov obytných miestností, riešenie úložných priestorov a optimalizáciu trás inštalácií. Priestory obývacej izby, kuchyne a jedálne sú ľahko členené pomocou vstavanej knižnice a kuchynského pultu. Zapustená lodžia a sedacie okno sú vítaným spestrením. Tento dom je dobrou voľbou pre 3-4 člennú rodinu. Je navrhnutý v súlade s pravidlami moderného úsporného bývania. Jeho racionálna forma prináša ideálny pomer medzi vstupnými nákladmi a kvalitou získaného životného priestoru.
 

Úžitková plocha: 88,6 
Zastavaná plocha: 112,4 

Cena domu na kľúč: od 86.890 eur

GALÉRIA DOMU XYLIA

Legenda miestností

Páči sa vám tento dom? Čoskoro môže byť váš. Dohodnite si sa s nami nezáväzne stretnutie.