NAŠI ARCHITEKTI

ING. ARCH. JAKUB LOUČKA

Zásadní zkušeností pro mě byla praxe v renomovaném atelieru Jestico+Whiles, kde jsem měl možnost podílet se na množství krásných projektů u nás i v dalekém zahraničí. Vysoce si cením práce pro firmu Prodesi, získal jsem zde vztah k moderním dřevostavbám a k navrhování rodinných domů obecně. V průběhu dalších let se mi toto téma stalo velice blízkým, měl jsem možnost si své schopnosti ověřit při návrhu a stavbě vlastního domu. Díky úspěchu mého domu v médiích a následné spolupráci s platformou Novahome se mi naskytla jedinečná příležitost k založení vlastního studia, které dostalo název XYLO Atelier. Věnuji se převážně navrhování úsporných rodinných domů, díky příznivým okolnostem také rezidenčním a rekreačním projektům většího rozsahu. Při své práci vždy pamatuji na pevné zásady, které mi během studia vštípili vedoucí mé diplomové práce, výjimeční architekti Petr Hájek a Jan Šépka. Důležitá je důslednost a dodržení konceptu - mým konceptem jsou čisté dispozice a střídmost formy. Navrhování typových domů je velikou výzvou, na trhu jich existuje nepřeberné množství. Mým cílem bylo vymyslet takový, na kterém již není co měnit, protože vše je správně.


Jakub pre vás vytvoril projekty typových domov:

XYLIA

3-izbový bungalov

XYLINEA

4-izbový bungalov

"Podle mých návrhů bylo postaveno přes dvacet rodinných domů. Stavba v Kovárech z portfolia firmy Prodesi získala zvláštní ocenění poroty soutěže Dům roku 2015 za atmosféru a sepětí s přírodou. Typový dům Kompakt pro platformu Novahome získal hlavní cenu v kategorii Dostupný dům v anketě Top Domy 2016. Můj vlastní dům se stal titulním domem veletrhu ForPasiv 2015."

Jakub

Sme iní

Ateliér bol založený v roku 2004 trojicou architektov, každý z iného kúta Slovenska - zakladateľ Martin Rezník, Matúš Polák a Silvia Kračúnová. V krátkom čase sa tím rozšíril o ďalších členov.

V súčasnosti má ateliér 8 členov. Venujeme sa rozličným stavbám a zadaniam väčšieho aj menšieho rozsahu. Máme za sebou desiatky realizovaných stavieb a interiérov, prevažne rodinných a bytových domov, ale aj občianskych stavieb. Radi by sme zužitkovali  skúsenosti z oblasti navrhovania individuálnych projektov do projektu typových domov x-home.

Zaujíma nás otázka ekológie a udržateľnosti v architektúre, ktorá súvisí hlavne s použitými materiálmi, spôsobom výstavby, ale tiež s veľkosťou úžitkovej plochy domu, jeho tvarom a dispozičným usporiadaním. Navrhnúť domy, ktoré sa budú viac krát opakovať je pre nás výzva ako  vytvoriť niekoľko premyslených návrhov, ktoré pokryjú potreby väčšej skupiny ľudí so zachovaním kvality architektúry a vyhotovenia s dostupnou cenou.

Snažíme sa hľadať riešenia, ktoré sú v rovnováhe medzi potrebami a možnosťami budúcich obyvateľov našich domov.  Cieľom je vytvorenie autentických, inovatívnych a plne funkčných riešení. Pokúšame sa tvoriť stavby, ktoré zlepšia kvalitu života namiesto toho, aby ľudí a prostredie zbytočne zaťažovali.

Architekti.sk

Martin Rezník
Matúš Polák
Silvia Kračúnová
Gabriela Kossuthová
Juraj Makový
Renáta Bátorová
Magdaléna Pastvová
Tomáš Justinič

LINDA 4i 2P

4-izbový dvojpodlažný

LEA 4i

4-izbový bungalov

ELA 4i

4-izbový bungalov

LINA 4i

4-izbový bungalov

ING. ARCH. TOMÁŠ TORNYOS

Po pôsobení vo viacerých slovenských a zahraničných ateliéroch sme s manželkou Mirkou založili v roku 2008 architektonický ateliér Architetki T+T. V s​účasnosti sa venujeme tvorbe budov s minimálnou ekologickou stopou – materiálovo aj po stránke energetickej rovnováhy. Zároveň sa však snažíme vytvoriť priestor, v ktorom sa človek cíti jednoducho dobre a každý deň sa teší na návrat. Sme presvedčení, že ak človek trávi čas v príjemnom a zdravom prostredí, ovplyvní to pozitívne fyzické zdravie a duševnú pohodu.


Tomáš pre vás vytvoril projekty typových domov:

ELIN

4-izbový bungalov

ANIKA

3-izbový bungalov

"Zrealizoval som cca 30 domov vrátane mojho vlastného domu, ktorý bol pre mňa asi najlepšou školou, kedže som sa musel vžiť aj do role investora a zažiť rozhodovací proces aj z tejto strany."

Tomáš