XYLINEA - 4izbový bungalov

„Navrhování typových domů je velikou výzvou, na trhu jich existuje nepřeberné množství. Mým cílem bylo vymyslet takový, na kterém již není co měnit, protože vše je správně.“

Ing. arch. Jakub Loučka XYLO Ateliér, Autor projektov XYLIA a XYLINEA

Typový jednopodlažný dom je navrhnutý na pôdoryse 13×8,65 m. Preto je možné ho priečne umiestniť na parcely o šírke 20 m. Architektonická forma zodpovedá konceptu dostupného rodinného domu, hmota je veľmi jednoduchá, strecha má mierny sklon vhodný pre väčšinu typov krytín.

Hlavným výrazovým prvkom sú samotné proporcie domu. Formáty a pozície všetkých okien sú vyvážené a vychádzajú z logiky vnútorného usporiadania. Dispozície sú najväčšou hodnotou návrhu. Dom je rozdelený na spoločenskú a oddychovú časť. Nadväznosti majú jasný poriadok, ktorý sa prepisuje do zoskupení a rozmerov obytných miestností. Dôraz je kladený tiež na dostatok úložných priestorov a optimalizáciu trás inštalácií. Tento dom je dobrou voľbou pre 4-člennú rodinu. Navrhnutý je v súlade s pravidlami moderného úsporného bývania a jeho racionálna forma prináša ideálny pomer medzi vstupnými nákladmi a kvalitou získaného životného priestoru.
 

Úžitková plocha: 90,9 
Zastavaná plocha: 112,4 
Cena domu na kľúč: od 89.990 eur

GALÉRIA DOMU XYLINEA

Legenda miestností

Páči sa vám tento dom? Čoskoro môže byť váš. Dohodnite si sa s nami nezáväzne stretnutie.