ELA - 4izbový Bungalov

„Snažíme sa hľadať riešenia, ktoré sú v rovnováhe medzi potrebami a možnosťami budúcich obyvateľov našich domov. Pokúšame sa tvoriť stavby, ktoré zlepšia kvalitu života namiesto toho, aby ľudí a prostredie zbytočne zaťažovali.“

Ing. arch. Martin Rezník & tím Architekti.sk

Tento jednopodlažný 4-izbový rodinný dom so šírkou iba 10,35 m je menšou sestrou domu Lea. Je o niečo kompaktnejší, kratší, má menšiu centrálnu terasu a vstup má vyriešený z uličnej strany. Má rovnakú šírku a preto je tiež vhodný aj na užšie podlhovasté parcely. Zastrešený je kombinovanou sedlovou a plochou strechou.

Sedlová strecha je nad dennou časťou s obývacou izbou kuchyňou a jedálňou. Je tu v interiéri priznaná plná výška priestoru a opticky zväčšuje túto časť domu kde rodina trávi väčšinu spoločného času. Plochá strecha je nad zvyškom dispozície kde štandardná výška priestoru postačuje. Dom svojou architektúrou zapadá do lokalít s kombinovanými plochými a sedlovými strechami. Dom obsahuje tri izby na spanie, kúpeľňu, samostatné wc a technickú miestnosť, priestrannú vstupnú halu a obývaciu izbu s kuchyňou a jedálňou. Dispozične je dom navrhnutý okolo centrálnej terasy alebo poloátria, ktoré je dobre prístupne s ktoréjkoľvek časti domu. Terasa zapustená v dispozícii posilňuje jej intimitu a s doplnením zelene podľa potreby poskytne obyvateľom domu dostatočné súkromie.
 

Úžitková plocha: 102,4 
Zastavaná plocha: 126,5 
Cena domu na kľúč: od 108.990 eur

GALÉRIA DOMU ELA

Legenda miestností 1.NP​

Páči sa vám tento dom? Čoskoro môže byť váš. Dohodnite si sa s nami nezáväzne stretnutie.